Umywalki

Aranżacja łazienki może okazać się prawdziwą sztuką. Jest to pomieszczenie, w którym spędza się co prawda mniej czasu niż w salonie czy sypialni, ale funkcjonalność wyposażenia łazienki ma duże znaczenie podczas zwykłych codziennych czynności jak robienie prania, branie prysznica lub kąpieli bądź pielęgnacja ciała.

umywalki
umywalki

Jednym z kluczowych elementów jest umywalka. Teraz w sklepach dostępny jest bardzo szeroki asortyment, dlatego klienci mogą wybierać spośród wielu modeli i kolorów, które przyprawiają o zawrót głowy. Jednym z najważniejszych aspektów, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze umywalki jest wielkość łazienki. Jeśli jest to ciasna przestrzeń, należy dążyć do maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. W takiej sytuacji najlepsze są umywalki meblowe, ponieważ pod umywalką znajduje się szafka, do której można schować środki czystości lub kosmetyki. To bardzo praktyczny sposób na uniknięcie zagracenia łazienki i utrzymania porządku.

Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią, możemy pozwolić sobie na zakup umywalki nablatowej. Misę montuje się na płycie, która może być wykonana nawet z drewna, pod warunkiem, że będzie ono odporne na wilgoć i odpowiednio zaimpregnowane. Takie umywalki wyglądają bardzo elegancko. Ich odmianę stanowią umywalki wpuszczone w blat, czyli takie „schowane”, których powierzchnia jest równa z powierzchnią płyty. Zdarza się, ze pod blatami umieszcza się jakiej szafeczki lub półeczki, ale to rzadkość. Tym, którym znudziła się zwykła ceramiczna umywalka, producenci mogą zaproponować umywalkę wykonaną ze szkła. Nawet nie musi to być szkło przezroczyste, bo sklepy mają w zanadrzu misy w różnych kolorach: czerwone, niebieskie, zielone, żółte, czarne a nawet takie we wzory. Totalnie oryginalnym pomysłem są umywalki, których wzór przypomina motywy zwierzęce a konkretnie faktury ich sierści: gepardzie cętki, zebrze paski, żyrafie łaty lub wężowe skóry. Jeszcze jednym projektem, który może zaskoczyć są umywalki wykonane z kamienia. Jest on oszlifowany, ale tylko w niezbędnym zakresie – część powierzchni jest naturalnie szorstka.

, , ,

comments are closed.